В Україні стрімко зростає попит на інтелектуальні та «крафтові» продукти. Враховуючи особливості розвитку суспільно-трудових відносин, а також необхідність адаптувати законодавство України у сфері праці до вимог Європейського Союзу, Верховна Рада України продовжить оновлення КЗпПу 2023 році.
Одним із завдань парламенту – запровадити нові види трудових відносин та розбудувати особливі алгоритми їх регулювання.
Cеред ідей, що обговорюється – сприяння держави у створенні майданчиків для надавачів та отримувачів послуг, що може значно скоротити рівень безробіття в Україні, зокрема, в період повоєнного відновлення.
Мова йде про новий для України тип трудових відносин – платформну зайнятість.
Платформна зайнятість передбачає надання інтернет-сервісами та майданчиками можливості роботодавцю розмістити запит на виконання того чи іншого завдання, а безпосередньому виконавцю послуг – виконати ці завдання відповідно до власних компетенцій. Через інтернет-майданчики люди зможуть знаходити роботу, створювати колективи, виконувати проекти. Такий тип зайнятості стає сьогодні одним ізперспективних напрямів розвитку ринку праці у світі.
За даними Бюро статистики праці США, 90% нових робочих місць у Америці створила саме платформна економіка. У КНР ця економіка забезпечує третину приросту робочих місць.
Про розвиток платформної економіки, оновлення законодавства України відповідно до динамічних трудових відносин в державі, зниження впливу профспілок на суспільно-економічні процеси, епоху боротьби компетенцій на ринку праці – в інтерв’ю Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової за посиланням.