До Держпраці звертаються роботодавці та працівники з питанням про повідомлення, терміни ознайомлення працівника під час воєнних дій у разі зміни істотних умов праці.
Як відбувається зміна істотних умов праці відповідно до КЗпП?
Зміна істотних умов працідопускається за наявності змін в організації виробництва і праці та за умови продовження роботи за тією самою спеціальністю, кваліфікацією чи посадою(ст. 32 КЗпП).
Про зміну істотних умов праці працівника треба повідомити не пізніше ніж за 2 місяці.
Але в період дії воєнного стану норми ч.3 ст.32 КЗпП та інших законів України щодо повідомлення працівника про зміну істотних умов праці не застосовуються.
Що є істотними умовами договору?
Істотними умовами договоруєумовипро предметдоговору,умови, що визначені законом якістотніабо є необхідними длядоговорівданого виду, а також усі тіумови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Що відноситься до істотних умов праці?
До істотних умов праці належатьсистеми та розміри оплати праці, пільги, режим роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміна розрядів і найменування посад та інше.
Законодавцем прийнято Закон№ 2352-IX, згідно з яким ч. 2 ст. 3 Закону№ 2136-ІХбуло викладено в новій редакції, а саме:у період дії воєнного стану повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці, передбачених ч. 3 ст. 32 та ст. 103КЗпП,здійснюється не пізніш як до запровадження таких умов. Саме ця редакція є чинною на сьогодні.
Інформуємо роботодавців та працівників про портал pratsia.in.ua., на якому можливо отримати консультаційну підтримку, а також відповіді на найактуальніші питання застосування трудового законодавства, зокрема і у воєнний час.