ВРУ прийняла Закон, який розширює надання компенсації за пошкодження об’єктів нерухомого майна

Верховна Рада України 5 жовтня прийняла в цілому проект Закону про внесення змін до Закону України “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України” (реєстр. № 10063).

Законопроект спрямований на розширення форм надання компенсації за пошкодження об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, зокрема відшкодування вартості раніше придбаної за власні кошти будівельної продукції та вже виконаних ремонтних робіт на пошкодженому об’єкті нерухомого майна.

«Багато українців швидко ремонтували своє житло власними силами відразу після пошкодження, щоб забезпечити його придатність для проживання чи уникнути подальшого руйнування. І тепер ми запровадили механізм компенсації таким громадянам. Як тільки Президент підпише закон і він набуде чинності, відразу почнеться прийом заявок від громадян», — зазначив народний депутат, заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

«Після подачі відповідних документів держава буде відшкодовувати вартість будівельних матеріалів і ремонтних робіт на пошкоджених об’єктах. Наразі в рамках єВідновлення державою вже профінансовані відновлювальні роботи та вартість будматеріалів на пошкоджених квартирах та приватних будинках для 18 тисяч українських родин на загальну суму понад 1,5 млрд гривень», — уточнив народний депутат, член Комітету з питань бюджету Павло Фролов.

Фролов додав, що поки в Державному бюджеті передбачені кошти в межах граничної вартості ремонту до 200 тис гривень на один об’єкт. Але в Дії вже є можливість подавати заявки на компенсацію повністю зруйнованого житла і перші 100 житлових сертифікатів чекають правового визначення джерел фінансування. Продовжується також робота по пошуку джерел фінансування ремонтів, вартістю понад 200 тис грн на один житловий об’єкт.