Забравши минулого року з місцевих бюджетів “військовий ПДФО”, влада вигадала новий спосіб наповнення місцевих бюджетів — запровадження “мінімального ПДФО” найманих працівників бізнесу.
Урядовим законопроєктом № 11416 передбачено надання права місцевим радам встановлювати для відповідної території мінімальну базу оподаткування ПДФО.
Тобто, якщо зарплата найманого працівника менша за таку мінімальну базу оподаткування ПДФО, роботодавець має за власний рахунок сплатити до бюджету різницю між нарахованим податком з цієї мінімальної бази та утриманим ПДФО з виплаченої працівнику заробітної плати.
Наприклад, якщо місцева рада встановить мінімальну базу оподаткування ПДФО на рівні 20 тис. грн, а зарплата працівника 15 тис грн, то:
▪️ з працівника має бути утримано та перераховано до бюджету 2700 грн ПДФО (15000 х 0,18),
▪️ плюс 900 грн ПДФО (20000 х 0,18 = 2700) має сплатити до бюджету роботодавець за власний рахунок.
Це не поширюватиметься на установи та організацій, що фінансуються з державного бюджету, комунальні підприємства та підприємства осіб з інвалідністю.
Народний депутат Ніна Южаніна цікавиться: “На підставі чого місцеві органи будуть визначати мінімальну базу оподаткування ПДФО? На підставі власних уявлень про рівень зарплати?
Це порушення Конституції, ПКУ, оскільки ПДФО є загальнодержавним податком,а місцеві органи мають право встановлювати лише місцеві податки і збори.”