Військові намагаються примусити бізнес виконувати невластиві йому функції з мобілізації. «Бізнес не повинен займатись невластивими для нього функціями. Генеральний штаб хоче, щоб директора підприємств роздавали повістки своїм працівникам. Але це не функція роботодавця – це функція працівників ТЦК. Хочуть, щоб бізнес перевіряв реєстраційні дані працівників. Але бізнес не має для цього інструментів», – розповів Олексій Мірошниченко, президент Конфедерації роботодавців України у прямому ефірі на телеканалі «1+1».
За його словами, значне питання виникає щодо транспортних засобів, що належать підприємствам. «Військові хочуть, щоб переміщення транспорту всередині країни узгоджувалось в ТЦК. Як можна вести бізнес, якщо ти не знаєш, чи заборонять тобі їхати всередині країни, чи ні. Бізнес повинен працювати на перемогу, але нові законодавчі норми не повинні загнати економіку в тінь», – додав Олексій Мірошниченко.
При бронювання працівників підприємств одним з ключових критеріїв має стати кваліфікація. «Є технологи, інженери, які мають кваліфікацію і знання, без яких виробництво зупиниться. Цих людей потрібно виокремити і надати їм відстрочку від мобілізації – без них економіка не відновиться. Нам потрібно не відновлювати старі підприємства, а будувати нові, основані на сучасних технологіях», – додав Олексій Мірошниченко.
За його словами, державі потрібно знайти баланс між задоволенням дефіциту кадрів на фронті і в економіці. Щоб компенсувати нестачу кадрів, потрібно підвищити кваліфікацію жінок, осіб з інвалідністю та людей пенсійного віку. «Потрібно достукатись до них і попросити вийти на ринок праці, хоча б на час війни. Для них потрібно створити умови і економічні стимули», – зазначив президент Конфедерації роботодавців України.