Внесено зміни до Порядку формування переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні санкції.
Передбачено, що підставами для включення/виключення особи до/з переліку терористів є інформація про включення/виключення організації (групи) до/з переліку терористичних організацій (груп), яку подає Служба безпеки України до Держфінмоніторингу.
Внесено зміни до Порядку подання інформації для взяття на облік (зняття з обліку/поновлення на обліку) суб’єктів первинного фінансового моніторингу, реєстрації та подання суб’єктами первинного фінансового моніторингу Державній службі фінансового моніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, іншої інформації, що може бути пов’язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення.
Виключено з переліку інформації, що вноситься до реєстру, розбіжності між відомостями про кінцевого бенефіціарного власника клієнта, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, та інформацією про кінцевого бенефіціарного власника, отриманою суб’єктом первинного фінансового моніторингу у результаті проведення належної перевірки клієнта.
Слова «анулювання» замінено словами «припинення (зупинення) дії, відкликання або анулювання».
Нагадаємо, що не так давно Мін’юст наказом від 30.04.2025 р. № 1173/5 затвердив зміни до Порядку проведення перевірки інформації, наданої юридичною особою у поясненні та документах для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та/або структуру власності юридичної особи, затвердженого наказом Мін’юсту від 14.09.2023 р. № 3265/5. Докладніше про це дивіться за посиланням.