Голова Держпраці Ігор Дегнера взяв участь у заході«На шляху впровадження Національної стратегії подолання гендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та внесок партнерів у цей процес», що відбувся 13 жовтня під головуванням Міністра економіки Юлії Свириденко.
Перша леді України Олена Зеленська, яка була присутня на заході зазначила:«Як і більшість розвинених країн світу, Україна взяла на себе зобов’язання подолати гендерний розрив у оплаті праці за найближчі сім років. Російський напад поставив цю велику роботу під загрозу так само, як і всі сфери нашого життя, як і саме наше життя. Коли у вересні я виступала у Нью-Йорку в межах заходу «Міжнародний день боротьби за рівну оплату праці – 2023», то наголошувала: під час війни розвиток зазвичай гине першим, бо люди думають про виживання. Але й тоді, на полях Генасамблеї ООН, і зараз мені приємно й важливо констатувати: це не наш випадок. Бо Україна ухвалила принципове рішення – розвиватися попри війну. І держава з цього шляху не звертає попри те, що він подекуди замінований, подекуди доводиться долати його під обстрілами».
15 вересня Уряд затвердив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці, яку було розроблено Мінекономіки. Наразі вже розпочато реалізацію перших пунктів цього документа. У планах урядовців – до 2030 року скоротити розрив у оплаті праці між чоловіками та жінками з 18,6% до 13,6%.
Втілення Стратегії передбачає важливу роль і для Держпраці. Зокрема посилення обізнаності як працівників, так і роботодавців щодо дотримання законодавства з питань гендерної рівності та недискримінації.
Завдяки імплементації Стратегії заплановано досягти трьох основних цілей, а саме:
– удосконалити законодавство про рівну оплату праці, зокрема внести зміни до нього та забезпечити оновлення методики;
– створити сприятливі умови для подолання стереотипів і дискримінації щодо професій за ознакою статі: збільшити кількість роботодавців, які впроваджують принцип гендерної рівності на робочому місці, сприяти проведенню гендерних аудитів і впровадженню роботодавцями гендерної рівності та недискримінації;
– створити сприятливі умови для зручного поєднання сімейних і професійних обов’язків.