У Києві відбулася конференція-діалог «Забезпечення доступу до фінансування житла для ВПО. Стійкі рішення».
Зокрема, присутні обговорювали програму пільгового іпотечного кредитування «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». Цей проєкт реалізується Мінреінтеграції та Держмолодьжитлом за фінансової підтримки Уряду Німеччини через Німецький банк розвитку KfW.
Заступник Міністра реінтеграції ТОТ з питань європейської інтеграції Михайло Латинський взяв участь у дискусії на тему ролі міжнародного співробітництва для забезпечення житлом ВПО.
Під час свого виступу посадовець зазначив, що наразі в Україні зареєстровано близько 4,7 мільйона внутрішніх переселенців. І в умовах війни для підтримки ВПО та забезпечення їхньої інтеграції у приймаючі громади необхідно зосереджуватися передусім на найбільш ефективних житлових проєктах.
«Програма пільгового іпотечного кредитування є одним із таких механізмів. Наразі близько 35 тисяч сімей вже подали заявки для того, щоб отримати пільговий кредит за програмою «Житло для ВПО». Тому варто цей проєкт масштабувати та залучати додаткові кошти», — сказав Михайло Латинський.
Він додав, що напрацювання відповідних кредитно-інвестиційних механізмів у взаємодії з міжнародними партнерами передбачено Стратегією державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року.
Серед учасників конференції також були представники Мінрозвитку, Держмолодьжитла, Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), Банку KfW, Імплементаційного консультанта IPC, неурядових організацій, народний депутат Павло Фролов та інші.
Крім того, у межах конференції особистими історіями та досвідом участі у зазначеній програмі поділилися родини внутрішньо переміщених осіб, які купили житло завдяки проєкту.
Нагадаємо, що за програмою «Житло для ВПО» внутрішні переселенці мають змогу придбати квартиру чи будинок у кредит за найнижчою в Україні ставкою — 3% річних. Він надається на строк до 30 років із початковим внеском 6% від вартості житла.