Для жителів тимчасово окупованих територій у межахєВідновленняпланують окремий етап компенсацій – як за пошкоджене, так і за повністю знищене в результаті збройної агресіїрфмайно.
Про це в інтерв‘ю виданню “Телеграф” розповіла Голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк.
“Буде етап, який стосується компенсації на тимчасово окупованих територіях, але неможливо одночасно запустити всі етапи. Наразі ми фіксуємо тисячі заявок з таких міст як Маріуполь, Бахмут. Зараз є всі технічні можливості підтверджувати пошкодження житла завдяки супутниковим знімкам і іншим технічним можливостям”, – повідомила вона.
Водночас народна депутатка наголосила, що будуть міста, яким ймовірно буде надано статус повністю знищеного міста чи житлової інфраструктури. Тоді, за її словами, може бути скорочений порядок надання компенсацій. Якщо стане зрозуміло, що в тому чи іншому місті всі отримують компенсації, то по кожному будинку, по кожній квартирі аналізувати супутникові знімки буде не треба, зауважила очільниця партії “Слуга Народу”.
“Я скажу дуже непопулярні слова, але, на жаль, ми матимемо такі населені пункти, які ми не будемо з різних причин відбудовувати. Наприклад, якщо мінування чи екологічна ситуація не дозволяє його відбудувати, або якщо люди самі не захочуть повертатися. На жаль, таке буде. Це дуже болісно визнавати, але…”, – підсумувала Олена Шуляк.
Загалом, на сьогодні з 4 областей, які повністю або частково тимчасово окупованірфнадійшло майже 11тис.заяв на компенсацію за пошкоджене житло. Найбільше – з Донецької та Херсонської областей (3206 і 3210 заяв відповідно), найменше – з Луганської області, яка майже повністю окупованарфз 2014 року – 63 заявки. По знищенному майну найбільше заявок з Донецької області – 220 заявок. З Херсонщини подали 137 заявок, а з Запорізької області – 39.
Нагадаємо, з моменту запуску програмиєВідновленняукраїнці скористалися коштами, отриманими як компенсація за пошкоджене в результаті збройної агресіїрфжитло, 27385 разів на загальну суму 329 млн грн. Це на 17% і на 4тис.транзакцій більше за показник минулого тижня. А 18 вересня у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №10063, що передбачає навіть грошову компенсацію за ремонт пошкодженого житла, який громадяни зробили власним коштом.