Українська влада послідовно працює над тим, щоб за допомогою впровадження міжнародних механізмів забезпечити нашим громадянам повне відшкодування збитків, завданих російською агресією. Один із таких елементів механізму компенсації – це міжнародний реєстр збитків, який із серпня прийматиме заяви за дванадцятьма новими категоріями.
Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Леонов.
«Документи на відшкодування завданих збитків можна подати через застосунок або через портал «Дія». І з серпня заяви прийматимуться за дванадцятьма новими категоріями, зокрема щодо загибелі людей, вимушеного внутрішнього переміщення та пошкодження об’єктів критичної інфраструктури. Загалом класифікатор дуже докладний, і в ньому понад 40 позицій, що стосуються фізичних осіб. Це ще одне свідчення того, що наші партнери розуміють ситуацію і підтримують нас», – зазначив парламентарій.
Він нагадав, що цього місяця в Гаазі відбулася зустріч, що дала поштовх до створення комісії з розгляду заяв від України.
«Саме ця комісія встановлюватиме розміри відшкодувань. Ще один важливий момент – завдяки міжнародним підходам шкоду життю та здоров’ю нам вдалося визначити як збитки економічного характеру. Компенсації передбачені за цілий комплекс питань, як-от відшкодування витрат на поховання, утримання осіб, які втратили годувальника, лікування, освіту, соцпослуги, облаштування місця проживання, компенсацію доходу, який людина втратила через агресію», – сказав народний депутат.
Він додав, що поки йдеться тільки про відшкодування за період з лютого 2024 року, однак українські перемовники працюють над тим, щоб міжнародний механізм компенсації враховував усі випадки з лютого 2014 року, тобто саме з того часу, коли розпочалася агресія рф проти України.