Санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад, затвердженого постановою КМУ від 22.02.2006 р.№ 187 (в редакції постанови КМУ від 04.02.2023 р. № 120).
Послугами з санаторно-курортного лікування особи з інвалідністю забезпечуються в порядку черговості та в межах коштів, передбачених на зазначену мету в державному бюджеті на поточний рік, на підставі укладених договорів щодо забезпечення путівкою шляхом відшкодування її вартості у розмірі встановленої граничної вартості путівки.
Гранична вартість путівки визначається щороку постановою Кабміну.
Особи з інвалідністю забезпечуються послугами з санаторно-курортного лікування за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання, а внутрішньо переміщені особи з їх числа – за фактичним місцем проживання, згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на території Рівненської міської територіальної громади.
Тривалість санаторно – курортного лікування становить:
– для осіб з інвалідністю загального захворювання та осіб з інвалідністю з дитинства – 18-21 день;
– для осіб з інвалідністю із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) І-ІІ групи – 35 днів, ІІІ групи – 18-21 день (відповідно до медичних рекомендацій).
Путівками без лікування забезпечуються особи, що супроводжують виключно тих осіб з інвалідністю І групи, які не здатні обслуговувати себе самостійно (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку, які забезпечуються путівками до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів).
Для взяття на облік для забезпечення послугами з санаторно-курортного лікування, особи з інвалідністю або їх законні представники подають:
- заяву;
- копію паспорта;
- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- копію довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності;
- копію відповідного посвідчення;
- медичну довідку закладу охорони здоров’я за формою № 070/о.
Після закінчення строку дії зазначеної медичної довідки, але не рідше ніж один раз на три роки, подається нова медична довідка. У разі неподання такої довідки особа, яка понад три роки перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою, знімається з обліку.