25% українців бракує коштів на купівлю їжі

Про це йдеться вдослідженні, проведеному Незалежною асоціацією банків України спільно з Міжнародним бюро кредитних історій і маркетинговою компанією CBR серед населення України у віці 18-60 років, що проживає в містах 50+ тис., а також зовнішніх переселенців.

Нестача коштів більш характерна для внутрішніх переселенців, натомість, зовнішні переселенці за останні три місяці відзначили, що частіше почали відчувати нестачу коштів на оплату відпустки (зростання з 2% до 6% порівняно з березнем 2023 року).

Серед аудиторії частка зайнятих – 76%, проте дещо впав середній розмір особистого доходу (на 1394 гривні, до рівня 16783 гривні на місяць.

Водночас зросла частка витрат опитаних на виплати за боргами та кредитами – з 6% до 8%.

На запитання про очікуване матеріальне становище сім’ї 24% проти 20% в березні відповіли, що, найімовірніше, воно покращиться.

Водночас частка песимістично налаштованих зменшилася з 29% до 27%.

Що стосується очікувань зміни цін на основні споживчі товари та послуги, то 37% опитаних влітку вважають, що ціни зростатимуть швидше, аніж зараз.

У березні налаштованих таким чином респондентів було на 10% менше.

Думаю, коментарі зайві, адже тут – і про рівень інфляції, і про адаптацію українців до умов війни, і про все те, на чому спекулює влада, продаючи суспільству авансом химерні успіхи, яких наразі точно немає.