Матеріальне утримання дитини – один із найголовніших та найважливіших обов’язків батьків, що випливає не тільки з усталених моральних принципів нашого суспільства, а й чинного законодавства.
Втім, нерідко батьки намагаються ухилитись від сплати аліментів на утримання власної дитини.
На сьогодні в умовах воєнного стану виконання судових рішень про стягнення аліментів забезпечується у встановленому законодавством порядку.
Виконавець повинен стягувати з боржника аліменти у розмірі, визначеному виконавчим документом, але не менше мінімального гарантованого розміру, передбаченого Сімейним кодексом України.
Згідно зі статтею 182 цього Кодексу розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
Якщо боржник отримує дохід — виконання рішень здійснюється шляхом утримання аліментних сум із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника на підставі постанови виконавця.
Необхідно зазначити, що основними проблемами невиконання судових рішень про стягнення аліментів є відсутність у боржників коштів та майна, на яке можливо звернути стягнення, боржники не працюють та не отримують доходів.
Про порядок стягнення аліментів з безробітної особи розповіли тут: http://surl.li/lnvpl
За ухилення від сплати аліментів на дитину українське законодавство передбачає як цивільну, адміністративну, так і кримінальну відповідальність.
Про все це детальніше — писали у консультації на сайті Мін’юсту. (https://rb.gy/c50ir)
Маєте інші питання до органів державної виконавчої служби Телефонуйте
0 800 356 917 – єдиний номер телефону «гарячої лінії» для оперативної комунікації з органами державної виконавчої служби.
Графік роботи call-центру:
понеділок-четвер: з 08:00 до 17:00
п’ятниця: з 08:00 до 15:45
Дзвінки для заявників в межах України — БЕЗКОШТОВНІ і можуть бути здійснені як із мобільного, так і зі стаціонарного телефону.
Прийом, розгляд та надання відповідей на звернення, які надходять на телефонну «гарячу лінію», здійснюються виключно засобами телефонного зв’язку.