Як подати до державної виконавчої служби заяву про примусове виконання судового рішення та/або рішення іншого органу (посадової особи)?
Подання документів
Для початку примусового виконання судового рішення та/або рішення іншого органу стягувачу, окрім заяви, потрібно подати оригінал виконавчого документа за цією заявою, та документи, що підтверджують повноваження особи (якщо стягувач є юридичною особою). Авансовий внесок не вноситься. Папери подаються до канцелярії відповідного відділу ДВС.
Оформлення заяву
Сама форма заяви про примусове виконання рішення є довільною. Стягувач обов’язково має зазначити свої дані, зокрема:
– прізвище, ім’я та по батькові;
– адресу проживання або перебування;
– реєстраційний номер картки платника податків або серію та номер паспорта;
– контактні дані (телефон, адреса електронної пошти).
У заяві зазначається також назва виконавчого документа, назва органу, що його видав; дата видачі та резолютивна частина рішення. Вказується сума стягнення, та, якщо вже частково сплачено, залишок боргу. Стягувач також має право зазначити відомості, які ідентифікують боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення.
Терміни подання виконавчих документів
Виконавчі документи можуть бути подані до примусового виконання:
– протягом 3-х років із наступного дня після набуття рішенням законної сили, а якщо рішення підлягає негайному виконанню – із наступного дня після його прийняття.
– протягом 3-х місяців, якщо мова йде про посвідчення комісій за трудовими суперечками та виконавчі документи, за якими стягувачем є держава або державний орган.
– протягом усього періоду, у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, втрати годувальника тощо.
Якщо стягувач пропустив термін подання виконавчого документа до виконання, він має право звернутися з заявою про поновлення такого терміну до суду, який розглядав справу.