Ніна Южаніна, народний депутат, наголошує, що на третьому році війни питання звільнення від оподаткування ПДФО благодійної допомоги, що надається військовослужбовцям, на жаль, все ще залишається не вирішеним.
На її депутатську пошту надійшла копія листа,адресованого Кабміну, від однієї з благодійних організацій, в якому мова іде про проблеми, пов’язані із оподаткуванням благодійної допомоги, що надається військовим, через відсутність певних позицій у Переліку товарів (постанова Кабміну № 112).
Податковим кодексом передбачено неоподаткування ПДФО, зокрема:
- благодійної допомоги, яка надається на користь військовослужбовців та членів їх сімей для закупівлі або у вигляді товарів, що внесені до Переліку товарів;
- грошової допомоги, отриманої офіційно зареєстрованими волонтерами, яка спрямовується на користь військовослужбовців та членів їх сімей у вигляді товарів, що внесені до Переліку товарів, або у вигляді коштів на їх закупівлю.
Гарна новина – з 1 липня набрали чинності зміни, якими нарешті прибирається обов’язковість наявності у військовослужбовця статусу учасника бойових дій для отримання звільнення такої допомоги від ПДФО (Закон 3721-IX).
Але, на думку Н. Южаніної, на цьому гарні новини закінчуються і залишаються проблеми.
“І одним із найболючіших для всіх залишається питання Переліку товарів (перелік, який став притчею во язицех).
Бо якщо товару немає в цьому Переліку, то його вартість включається до доходу фізичної особи і з неї має бути сплачений ПДФО.
Багато волонтерів та представників благодійних організацій неодноразово зазначали, що потреби дуже швидко змінюються, а держава дуже «неповоротка» з внесенням змін до Переліку товарів.
У тому році через скандал, пов’язаний з відсутністю в Переліку товарів БПЛА та їх комплектуючих, уряд терміново вносив зміни до нього.
З того часу минуло більше року. І відтоді до Переліку жодних змін не вносилось.
Я впевнена в необхідності внесення змін до Податкового кодексу щодо виключення посилання на цей Перелік.
Влада категорично заперечує можливість виключення Переліку при застосуванні звільнення від оподаткуванням податком на доходи фізичних осіб у розмірі 18%, переконуючи всіх, що це призведе до зловживання з боку волонтерів.
І через таку протидію влади блокується робота саме тих, хто дійсно допомагає військовим (а не тих, хто купує «ікру та пеньюари»), та не надається допомога, яка необхідна саме зараз.
Бо саме горезвісні пеньюари та мантильї в Переліку є, а мишоловок, евакуаційних візочків, плитоносок – немає.
Ніколи той Перелік не буде відповідати нагальним потребам військових.
І те, що військовослужбовець повинен буде сплатити податок, отримавши найнагальніші речі (можливо, для когось дрібні і смішні), – нікого не спонукає до вирішення проблеми.
Тому єдиним правильним рішенням є скасування цього Переліку”.