Податківці нагадуютьпро можливість проведення платником податків самостійного коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань у разі застосування під час здійснення контрольованих операцій умов, що не відповідають принципу “витягнутої руки”, та/або не відповідають розумній економічній причині (діловій меті).
Відповідно до п.п. 39.5.4.1 ПКУу разі застосування платником податків під час здійснення контрольованих операцій умов, що не відповідають принципу «витягнутої руки», та/або не відповідають розумній економічній причині (діловій меті), платник податків має право самостійно провести коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань за умови, що це не призведе до зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету:
► розрахувавши свої податкові зобов’язання відповідно до:
– максимального значення діапазону цін (рентабельності), якщо ціна/ показник рентабельності контрольованої операції була вище максимального значення діапазону цін (рентабельності); та/або
– мінімального значення діапазону цін (рентабельності), якщо ціна/ показник рентабельності контрольованої операції була нижче мінімального значення діапазону цін (рентабельності).
Підпунктом 39.5.4.2 ПКУ визначено, що самостійне коригування є коригуванням платником податків ціни контрольованої операції, за результатами якого розрахована ціна відповідає принципу “витягнутої руки”, навіть якщо така ціна відрізняється від фактичної ціни, встановленої під час здійснення контрольованої операції.
Сума податкового зобов’язання, розрахованого за результатами самостійного коригування, підлягає сплаті у строки, визначені статтею 57 ПКУ.
Однак, відповідно до вимог п.п. 39.5.4.3ПКУ платник податку не має права проводити самостійне коригування ціни контрольованих операцій та/або сум податкових зобов’язань під час проведення перевірки платника податків з питань дотримання принципу “витягнутої руки” таких контрольованих операцій.