Реєстраційний ліміт в уточнюючому розрахунку з ПДВ

Яка сума має бути зазначена в службовому полі рядка 19.1 уточнюючого розрахунку до декларації з ПДВ?

Відповідно до пункту 50.1 ПКУ та пункту 1 розділу IV Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21 (далі – Порядок № 21), у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених статтею 102 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Підпунктом 2 пункту 5 розділу V Порядку № 21 визначено, що якщо в результаті розрахунку значення різниці між сумою податкових зобов’язань (рядок 9) і податкового кредиту (рядок 17) отримано від’ємне значення, то заповнюється рядок 19 декларації.

З рядка 19 визначається сума перевищення від’ємного значення над сумою, обчисленою відповідно до пункту 2001.3 ПКУ на момент подання податкової декларації. Визначена сума вказується у рядку 19.1 та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21).

У разі якщо сума від’ємного значення (рядок 19) менша або дорівнює сумі, обчисленій відповідно до пункту 2001.3 ПКУ на момент подання податкової декларації, рядок 19.1 не заповнюється.

Сума, обчислена відповідно до пункту 2001.3 ПКУ на момент подання податкової декларації, зазначається у відповідному службовому полі у рядку 19.1.

Якщо при заповненні уточнюючого розрахунку до декларації змінюється значення рядка 19 декларації, то з метою правильного визначення суми перевищення від’ємного значення над сумою, обчисленою відповідно до пункту 2001.3 ПКУ, в службовому полі рядка 19.1 уточнюючого розрахунку до декларації зазначається сума, обчислена на момент подання уточнюючого розрахунку.