Демобілізація без відмітки у військовому квитку

Працівника підприємства мобілізували 25 лютого 2022 року. 16 березня 2022 року він отримав контузію, лікувався в госпіталі. А 1 квітня вийшов на роботу, але відмітки у військовому квитку ніякої немає. Як бути підприємству в такій ситуації?

Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону №2232, закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо) у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Згідно з абз. 1 п. 3 Положення №582, військові квитки видаються районними (міськими) військовими комісаріатами під час призову або прийняття громадян на військову службу, зарахування в запас, поновлення військового квитка у разі його втрати або пошкодження, зарахування до військового навчального закладу, звільнення у запас або зняття з військового обліку за станом здоров'я.

Записи та відмітки у військовому квитку роблять посадові особи районних (міських) військових комісаріатів (відповідних органів Служби безпеки України, підрозділів Служби зовнішньої розвідки України), які відповідають за його видачу й заповнення. Записи у військовому квитку засвідчуються гербовою мастиковою печаткою (п. 4 Положення №582).

Таким чином, працівнику, який після лікування та без відповідної відмітки у військовому квитку прийшов на роботу, потрібно звернутися у військкомат (до військової частини) для внесення службової відмітки про закінчення військової служби до військового квитка.

І лише після того, як буде внесено відповідний запис до військового квитка, демобілізований працівник пише заяву про дозвіл стати до роботи. На підставі цієї заяви роботодавець видає наказ про допуск працівника до виконання трудових обов’язків та припинення виплати середньої зарплати.

Звертаємо увагу, що особи, звільнені з військової служби, зобов’язані у п’ятиденний строк прибути до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані Служби безпеки України - до Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, військовозобов’язані Служби зовнішньої розвідки України - до відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України) для взяття на військовий облік (ч. 11 ст. 26 Закону № 2232).