Чи повинні великі підприємства складати звітність за МСФЗ?

Підприємство у формі ТОВ належить до категорії великих згідно з звітністю за 2019 та 2020 рік. Чи належать великі ТОВ до підприємств, які становлять суспільний інтерес та чи зобов’язані вони подавати звітність та вести облік згідно з МСФЗ?

Підприємства, що становлять суспільний інтерес – це:

  • підприємства - емітенти цінних паперів, цінні папери яких допущені до торгів на регульованому ринку капіталу або щодо цінних паперів яких здійснено публічну пропозицію;
  • банки, страховики, недержавні пенсійні фонди, інші фінансові установи (крім інших фінансових установ та недержавних пенсійних фондів, що належать до мікропідприємств та малих підприємств);
  • підприємства, які відповідно до Закону про бухоблік належать до великих підприємств.

Таке визначення надане в ст. 1 Закону про бухоблік.

Далі, критерії мікропідприємств, малих, середніх або великих підприємств наведені у ч. 2 ст. 2 Закону про бухоблік.

Відповідно до ч. 2 ст. 12-1 Закону про бухоблік підприємства, що становлять суспільний інтерес, публічні акціонерні товариства, суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, а також підприємства, які провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, складають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність за міжнародними стандартами.

Тож якщо підприємство належить до великих підприємств, воно становить суспільний інтерес і відповідно, складає фінзвітність за МСФЗ.