Чи потрібно зазначати вагу страви у фіскальному чеку?

ТОВ веде діяльність ресторану та мобільного харчування. Всі страви та напої продаються порціями. У фіскальному чеку зазначаються назва, кількість (порцій), ціна, вартість. Чи обов'язково має бути у фіскальному чеку зазначений поряд з назвою страви/напою вихід (вага чи обсяг)? Яка відповідальність, якщо вага/обсяг страви чи напою не вказана у фіскальному чеку?

Форму та зміст розрахункових документів визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. №13.

Розділом ІІ Положення передбачено, що при реалізації товарів (послуг) обов’язковим реквізитом чека є назва товару (послуги) (рядок 10) та кількість, вартість одиниці виміру придбаного товару (отриманої послуги) - якщо кількість придбаного товару (обсяг отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру (рядок 6).

При цьому назва товару у фіскальному чеку РРО/ПРРО повинна зазначатися так, щоб виконувались одночасно дві умови: назва повинна відображати споживчі ознаки товару та однозначно ідентифікувати товар чи послугу в документообігу суб’єкта господарювання.

ЗІР (109.02): «Яким чином у фіскальному чеку РРО та/або ПРРО повинна зазначатися назва товару при продажу вживаних технічно складних побутових товарів?».

Тобто, якщо в документообігу платника зазначено номенклатура «паста з креветками з соусом … і вага», кількість – 1 чи «крафтовий чай з імбирем 250 мл», то і в фіскальному чеку у назві буде продубльовано саме таку назву і кількість. Якщо ж просто «паста з креветками» чи «борщ український», то і відповідно об’єм страви в чеку проставляти не потрібно.

Проте щодо бутильованих напоїв, то тут потрібно буде вказати, за який об’єм сплачується. Адже ціна пляшки Coca-cola 0,33 л та 1 л різна.

Ключовим є саме ідентифікація товару. Якщо товар неможливо ідентифікувати, то відповідно і фіскальний чек вважається ненаданим. Відповідальність щодо ненадання фіскального документу передбачена ст. 17 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Штраф за таке порушення становить:

  • 100% вартості проданих товарів (робіт, послуг) — за порушення, вчинене вперше;
  • 150% вартості проданих товарів (робіт, послуг) — за кожне наступне вчинене порушення.

На нашу думку, навіть за відсутності ваги страви товар можна ідентифікувати, адже навряд чи в меню передбачено дві пасти з морепродуктами. Просто при наступних постачаннях треба провести у відповідність дані документообігу та фіскальних чеків.