Апостиль на довідці нерезидента (ФРН) для ставки 5%
У 2020 році підприємство виплатило відсотки за позикою нерезиденту (резидент ФРН), застосувавши ставку податку 5% згідно з Конвенцією. Надано довідку про податкове резидентство ФРН за 2020 рік з нотаріально засвідченим перекладом. Чи є обов'язковим проставлення апостиля на цій довідці для підтвердження права на застосування пільгової ставки?
Довідка від нерезидента повинна бути належним чином легалізована (пп. 103.5 ПКУ). Ця вимога означає, що згадана довідка користується доказовою силою офіційних документів на території України за умови:
- її легалізації, тобто процедури, що застосовується дипломатичними або консульськими агентами країни, на території якої документ має бути представлений, для посвідчення автентичності підпису, якості, в якій виступала особа, що підписала документ, та, у відповідному випадку, автентичності відбитку печатки або штампу, якими скріплено документ;
- або засвідчення штампом апостиль, якщо вони складені на території держав-учасниць Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, 1961 року;
- або наявності міжнародних договорів про правову допомогу, згідно з положеннями яких офіційні документи іноземних держав-партнерів, зокрема, сертифікати резиденції компетентних податкових органів, приймаються без будь-якого підтвердження (без консульської легалізації та відповідно без апостиля). З Німеччиною такого договору в України нема.
Німеччина та Україна є учасниками Гаазької конвенції 1961 року, яка скасовує вимогу консульської легалізації іноземних офіційних документів. Натомість застосовується спрощена процедура – апостиль.
Апостиль — це спеціальний штамп, який підтверджує дійсність підпису та печатки на оригіналі документа. Його проставляють лише в тій країні, де був виданий документ. У цьому випадку — в Німеччині.
Тож на зазначеній довідці має бути проставлений апостиль.