До 01.01.2013 р. державна реєстрація права власності та інших речових прав на об’єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках, проводилась у Реєстрі прав власності на нерухоме майно та на паперових носіях (реєстрових книгах та реєстраційних справах) реєстраторами БТІ.
Наразі державна реєстрація речових прав на нерухоме майно, розміщене на території України, проводиться виконавчими органами сільських, селищних та міських рад, районними, районними у містах державними адміністраціями в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав).
Слід зазначити, що речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 01.01.2013, визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов:
— реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення,
— на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їхньої обов’язкової реєстрації.
При цьому, права власності на об’єкти нерухомого майна, які виникли та зареєстровані в установленому законом порядку до 01.01.2013 можливо зареєструвати в Державному реєстрі прав шляхом використання сервісної послуги з подачі електронних заяв у сфері державної реєстрації прав.
Так, щоб зареєструвати нерухомість онлайн, треба скористатися Єдиним державним вебпорталом електронних послуг «Портал Дія», а саме:
– обрати послугу «Державна реєстрація прав на нерухоме майно»,
– внести необхідну інформацію,
– додати скановані копії документів.
Створення електронного документа завершується накладанням електронного підпису.
Така заява за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав реєструється у базі даних із зазначенням дати і часу реєстрації, про що за допомогою програмних засобів ведення цього реєстру повідомляється заявник. Про результат розгляду заяви, заяника повідомлять листом на електронну пошту.