Понад 300 постраждалих від війни мікро- та малих підприємств отримають гранти на відновлення за фінансування німецького уряду

Понад 300 представників малого бізнесу, що постраждали внаслідок військових дій на території України, отримають гранти на відновлення в процесі реалізації Проекту «Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу».

Проект впроваджується Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні (далі – МОМ) у співпраці з Міністерством економіки України та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Фінансування Проекту здійснюється Урядом Федеративної Республіки Німеччина через Німецький банк розвитку (KfW).

Так, в рамках першого конкурсу на отримання грантів (оголошеного в травні 2022 року) Проект підтримав 62 мікро- та 39 малих підприємств у Закарпатській, Львівській, Київській, Чернігівській та Сумській областях грантами, спрямованими на відновлення та підтримання ділової активності, пом’якшення економічних наслідків війни, збереження наявних і створення нових робочих місць.

В рамках другого конкурсу на отримання грантів (оголошеного в жовтні 2022 року) відібрано 188 мікропідприємств та 36 малих підприємств із зазначених вище областей, а також із Івано-Франківської, Тернопільської та Полтавської областей.

Також проектом заплановано оголосити конкурс на постійній основі цієї весни.

Довідково:

Проект реалізується для ефективної підтримки підприємств, які постраждали від війни, включаючи ті, які перемістили свій бізнес, зміцнення їхньої спроможності працювати та постачати критично необхідні товари і послуги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і приймаючих громад, а також для постраждалого від військових дій населення:

  • надання одноразових грантів (мікропідприємствам – до 4500 євро, малим підприємствам – до 20000 євро, підприємствам-стартапам – до 7500 євро);
  • надання підтримки у формі консультаційних послуг;
  • надання підтримки у формі тренінгів;
  • залучення української діаспори до підтримки відновлення країни та цільових підприємств, у тому числі через розвиток професійних навичок, доступ до фінансів, співпраці та ринків;
  • підготовка аналітичних продуктів, доступних для Уряду України.

З попередніми умовами конкурсу можна ознайомитись за посиланнями для:

– мікро:https://ukraine.iom.int/uk/news/konkurs-hrantiv-vid-mom-dlya-pidtrymky-mikrobiznesu

– малих:https://ukraine.iom.int/uk/news/konkurs-hrantiv-vid-mom-dlya-pidtrymky-maloho-biznesuпідприємств