Зменшення штрафів та прозорість процесу перевірок: Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №5473-д, покликаний удосконалити законодавство, що регулює державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції.
Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
За її словами, законопроєкт передбачає зміни у переліку обмежувальних заходів, що можуть застосовувати органи державного ринкового нагляду, а також зменшення штрафів для платників єдиного податку.
«Загалом представники малого бізнесу можуть розраховувати на зменшення надвеликих штрафних санкцій. Однак у разі недодержання умов зберігання продукції, після чого вона стала небезпечною та перестала відповідати встановленим вимогам, все ж таки доведеться сплатити штраф у розмірі тисячі неоподаткованих мінімумів. У разі невиконання рішень органів державного ринкового нагляду про вжиття обмежувальних заходів, штраф буде подвоєний. Саме така практика застосовується в країнах ЄС», – повідомила Олена Шуляк.
Народна депутатка додала, що серед інших позитивних моментів – законопроєкт передбачає менш витратний обмежувальний захід до виробника або розповсюджувача продукції.
«Зараз, якщо підприємець не може привести продукцію у відповідність до належних норм, він змушений платити штраф за товар, який і так не можна продавати. Ми ж у законопроєкті передбачили замість штрафу і заборони продажу продукції – її знищення», – пояснила Олена Шуляк.
Крім того, наголосила очільниця партії, законопроєкт передбачає лібералізацію процесу перевірок.
«Органи ринкового нагляду можуть запитувати первинні документи виключно у разі встановлення, що продукція є небезпечною, ризикованою або не відповідає встановленим вимогам. Крім того, перевірки, які потребують лабораторного аналізу з якості – виконуватимуться виключно за кошти держави», – поінформувала Олена Шуляк.
Для забезпечення прозорості перевірок, підприємці матимуть право їх фіксувати за допомогою аудіо-, фото- та відеотехніки.
«На важливості зменшення штрафів та прозорості процесу перевірок неодноразово наголошували під час спільних зустрічей представники Української ради бізнесу. Це й не дивно, бо вітчизняному бізнесу в умовах війни надзвичайно складно працювати, надавати робочі місця, сплачувати податки. Тому ми як законотворці напрацювали рішення, яке, переконана, полегшить життя підприємцям в цей складний час», – резюмувала Олена Шуляк.