Мінекономіки провело цьогоріч першу виплату компенсації 25% вартості української сільгосптехніки та обладнання

Міністерство економіки України провело першу у 2025 році виплату за програмою компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки. 126,6 млн грн вже перераховано покупцям техніки вітчизняного виробництва, придбаної у грудні 2024 року та січні 2025 року.

Заявки за лютий і березень будуть опрацьовані і виплачені у квітні.

«Це перша виплата компенсації 25% у 2025 році — майже 127 мільйонів гривень. Велика кількість заявок і охоплення майже всіх областей свідчать про сталий попит на українську техніку. А це — реальні замовлення для понад сотні машинобудівних підприємств по всій країні.

Через програми політики «Зроблено в Україні» держава формує додатковий внутрішній попит на продукцію українських виробників, підтримуючи робочі місця, виробництво і розвиток галузі», — зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Компенсацію нараховано за продукцію близько 90 українських машинобудівних підприємств, продукція яких включена до офіційного Переліку Мінекономіки. Це як великі заводи, так і малі та середні виробники з усієї України — від Полтави до Івано-Франківська.

Найактивніше скористалися програмою агровиробники:

  • Хмельниччини — ₴15,6 млн компенсацій
  • Миколаївщини — ₴13,3 млн
  • Сумщини — ₴12,7 млн
  • Тернопільщини — ₴9,7 млн
  • Одещини — ₴9 млн.

Найбільше одиниць техніки придбали у Хмельницькій (108), Полтавській (90), Одеській (78) та Кіровоградській (75) областях.

Нагадаємо, у 2024 році за програмою компенсації 25% було придбано 5 311 одиниць техніки на суму понад 4,2 млрд грн. Держава компенсувала майже 877 млн грн.

Як працює програма

Компенсація 25% надається за сільськогосподарські техніку та обладнання, яка містить не менше 60% українських матеріалів та комплектуючих. Для окремих категорій — комбайнів, тракторів, самохідних обприскувачів і зерновозів діють спеціальні умови.

Агровиробники, щоб скористатися програмою компенсації 25% вартості, мають обрати техніку або обладнання з офіційного Переліку на сайті Мінекономіки, придбати його та подати заявку через уповноважений банк.

Станом на березень у Переліку 11 910 технічних найменувань від 144 виробників. Перелік постійно розширюється – нещодавно долучилися 6 нових виробників та було додано 62 нових найменування. Відповідність виробників встановлюється згідно з критеріями, зазначеними у постанові КМУ від 1 березня 2017 року № 130.

Виробники, які бажають включити свою продукцію до переліку, можуть звернутися до Мінекономіки, подавши заявку на офіційному сайті Міністерства.

Програма діє відповідно до постанови Уряду №130 і є одним з інструментів реалізації політики «Зроблено в Україні», спрямованої на підтримку внутрішнього виробництва, локалізацію і розвиток промислового потенціалу.