Граничний річний дохід на єдиному податку

Автор: Солошенко Людмила, податковий експерт.

Для перебування на спрощеній системі оподаткування (єдиному податку — ЄП) треба дотримуватися певних умов. Одна з них — щоб річний дохід не перевищив установлений ліміт. Такому критерію ЄП-доходу присвячений сьогоднішній тематичний номер. Розглянемо, як його рахувати і які наслідки можуть наставати при перевищенні. А розпочнемо з того, що нагадаємо, які власне передбачені ліміти річного доходу на ЄП.

Розмір ЄП-лімітів

Річні ліміти ЄП-доходу для єдиноподатників установлені п. 291.4 ПКУ. Для кожної групи діють свої ліміти. Проте спільне тут таке.

Річний ліміт. По-перше, ЄП-ліміти встановлені на рік. Тому з лімітом порівнюють дохід, отриманий саме за календарний рік, тобто за період з 01.01 по 31.12. І контролювати ЄП-доходи треба щорічно (щоб до кінця року діючий ліміт ЄП-доходу не перевищити). А ось з якою швидкістю протягом року (у місяцях/кварталах) єдиноподатник набиратиме ЄП-дохід, не важливо — головне, за рік не вийти за ліміт.

Розмір прив’язаний до мінзарплати. А по-друге, ліміт ЄП-доходу прив’язаний до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року. А це означає, що розмір граничного ЄП-доходу зафіксований на рік і протягом року залишається незмінним (навіть якщо мінзарплата змінюється). Проте

з кожним роком ліміти ЄП-доходів підвищуються, оскільки мінзарплата рік у рік росте

Тому у 2023 і наступному 2024 році єдиноподатникам важливо не перевищити такі річні ліміти ЄП-доходу.

Річні ліміти ЄП-доходу для єдиноподатників



Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:

  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
60
грн/
місяць


Вже сплатили?


Увійти

Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.