Фейки vs Факти: що насправді відбувається з цінами на ліки

Останнім часом у соцмережах і Telegram-каналах ширяться міфи про те, що ціни на ліки нібито зростають, а лікарні не можуть їх закуповувати через нове регулювання фармацевтичного ринку.

Факт 1: Ціни на ліки знижуються.

Це підтверджують аналітичні агенції, які фіксують реальні ринкові тенденції. Зокрема станом на 23 березня маємо такі дані:

що стосується переліку топ-100 ліків українського виробництва, на які виробники знизили відпускні ціни на 30% з 1 березня, фіксується зниження середньозваженої роздрібної вартості 1 упаковки ліків на 27%

що стосується додаткового переліку, який містить понад 200 українських препаратів, відпускні ціни на які також знижені виробниками на певний відсоток, маємо зниження на 19%

загалом якщо говорити про весь ринок лікарських засобів, то зниження середньозваженої роздрібної вартості 1 упаковки складає 2%, тобто вдалося зупинити тенденцію до постійного зростання вартості медпрепаратів для українців.

Ознайомитися зі згаданими переліками препаратів і їх максимально допустимими цінами в аптеках можна за посиланнями в коментарях. Якщо ви виявили завищені ціни на ліки — звертайтесь до Держпродспоживслужби для проведення перевірки аптечного закладу.

Факт 2: Нове регулювання, яке набрало чинності, не впливає на закупівлі медпрепаратів лікарнями.

Зміни стосується виключно роздрібної торгівлі ліками. Нагадаю, йдеться про заборону маркетингових платежів та врегулювання націнок на ліки.

На черзі — запровадженням механізму реферування цін на ліки та створення Національного каталогу цін, відповідну постанову сьогодні прийняли на засіданні уряду. Це дозволить сформувати прозорий механізм ціноутворення, який є запорукою справедливих цін на ліки

Маніпуляції навколо цих питань вводять суспільство в оману. Довіряйте лише перевіреним джерелам і фактам!