Допомога тимчасово непрацездатним застрахованим особам, які виїхали за кордон

Попри вимушений виїзд за кордон, застраховані особи не втрачають свого права на допомогу по тимчасовій непрацездатності, яка надається у формі страхових виплат та повністю або частково компенсує втрату заробітної плати у разі настання в неї страхового випадку.

У період дії воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення або скасування, якщо у застрахованої особи під час перебування за кордоном виникла тимчасова непрацездатність, їй необхідно звернутися за медичною допомогою до лікаря.

Він констатує факт тимчасової непрацездатності, надає медичну допомогу та заповнює медичні документи про тимчасову непрацездатність. Застрахована особа надсилає їх за допомогою технічних засобів електронних комунікацій лікарю, з яким уклала декларацію.

Звертаємо увагу, що у виданих за кордоном медичних документах зазначається діагноз з використанням Міжнародної класифікації хвороб десятого перегляду. Необхідність перекладу на державну мову таких документів визначає лікар, коли неможливо сформувати медичний запис з використанням мови оригіналу медичного документа.

Лікар, після отримання з-за кордону медичної документації, дистанційно формує медичний висновок про тимчасову непрацездатність з позначкою, що тимчасова непрацездатність виникла за кордоном. На підставі медичного висновку автоматично сформується електронний листок непрацездатності.

Подальша процедура відбувається як і зазвичай: роботодавець опрацьовує електронний листок непрацездатності, формує за ним заяву-розрахунок і подає до територіальних органів Пенсійного фонду України на отримання страхової виплати.