Чи має право роботодавець, який працевлаштував особу з інвалідністю та облаштував для неї робоче місце, на отримання компенсації вартості обладнання?

29 серпня 2023 року набрала чинності постанова КМУ від 22 серпня 2023 р. № 893, якою затверджено Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю (далі – Порядок).

Програма передбачає відшкодування роботодавцю фактичних витрат за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю. Компенсація надається за придбаний (придбані) роботодавцем допоміжний засіб (засоби) для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю.

Повний перелік таких засобів викладений у додатку 1 зазначеного Порядку.

Зокрема до них належать:

  • меблі та фурнітура для робочих місць;
  • допоміжні засоби для:

– фіксації, діставання і захоплення предметів на робочих місцях;

– захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях;

– діяльності та участі, пов’язаних із особистими мобільністю і пересуванням;

– інші засоби.

Розмір компенсації вартості облаштування такого місця залежить від групи інвалідності особи, для якої обладнане робоче місце: І група інвалідності до 100,5 тис. грн, ІІ група – до 67 тис. грн. При цьому особа з інвалідністю протягом 180 календарних днів, що передують дню її працевлаштування не повинна перебувати у трудових відносинах із роботодавцем, який подав заяву.

Для отримання компенсації роботодавець може звернутись впродовж 90 днів після облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю.

Заява подається до філії обласного центру зайнятості чи її структурного підрозділу за місцем провадження своєї господарської діяльності. До заяви додаються документи, що підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця (договір, рахунок, квитанція, накладна тощо).