Голова податкового Комітету ВРУ Данило Гетманцев висловлює позицію щодо переліку реформ, запропонованого Урядом США.
Це документ для обговорення. Вчора відбулосьшосте засідання Керівного комітету міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України, для обговорення на якому й було запропоновано бачення США щодо пріоритетів реформ на найближчі півтора року.
Україна зараз починає адвокацію необхідності залучення 42,8 млрд. дол. зовнішнього бюджетного фінансування на 2024 рік, більша частина з якого зараз негарантована.
Від ритмічності та повноти цієї допомоги буде залежати наша спроможність виплачувати зарплати бюджетникам,пенсії, підтримувати освітній процес, надавати медичні послуги.
З початку війни й станом на зараз донори вже надали майже 65 млрд. дол.тільки прямої бюджетної підтримки.За оцінками Ukraine support tracker, уся допомога (фінансова, військова, гуманітарна),включно з оголошеними зобов’язаннями на 1 серпня,складала 230 млрд. євро.
Зв’язок надання цієї допомоги з проведенням реформ та аудитом витрачання коштів посилюється,і це правильна,об’єктивна історія.Бо політики є підзвітними перед своїми виборцями й платниками податків.
Значна кількість пунктів реформ у переліку від Уряду США перегукується з уже взятими зобов’язаннями в Меморандумі з МВФ та Угоді про надання макрофінансової допомоги ЄС.
Є реформи, які прямо дотичні до роботи Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.Є великий блок пов’язаний з реформою Митниці, перезапуском БЕБ,які мною як Головою комітету не лише підтримуються,але й активно просуваються у вигляді законодавчих ініціатив.
Звернув увагу на відсутність у складі першочергових реформ Податкової.
Це позитивна оцінка з боку партнерів останніх двох років роботи керівництва служби, спрямованих на реформування ДПС зсередини:і жорсткий антикор,і діджиталізація,що врешті зрушила з місця,це й зміщення акцентів податкового контролю з тотального контролю на ризикоорієнтований підхід.
Безперечно, реформа ДПС потрібна, але очевидно, що тут вона точно проводиться і проводиться успішно.