Заява про надання компенсації за знищене війною житло може бути подана спадкоємцем власника житла ще до отримання свідоцтва про право на спадщину. У такому разі свідоцтво про право на спадщину подається додатково після його отримання.
Про це розповіла голова Комітету ВРУ з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку тамістобудування,голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, коментуючи законопроєкт № 7198, який Верховна Рада має незабаром голосувати у другому читанні.
«Ми розуміємо, що серед власників зруйнованого житла є зниклібезвісти, є загиблі на окупованих територіях. Це ускладнює юридичне оформлення права на спадщину. Тому парламент пішов назустріч спадкоємцям і передбачив у законопроєкті відповідну норму», – роз’яснила вона.
Олена Шуляк нагадала, що громадяни матимуть право самостійно обрати географічну локацію для використанняжитлового сертифіката. Ключовим показником тут буде лише сума коштів, яка будеспівставноюз вартістю знищеного майна. Вона також підкреслила, що держава виділятиме людям власні або залучені кошти, не чекаючи нарепараціївідросії.
Нагадаємо: 13 грудня 2022 року парламент прийнявзаконопроєкт№ 5655 про реформу містобудування, яка спрямована на цифровізацію будівельного ринку в Україні, впровадження контролю та високої відповідальності за порушення.
Реформа сприятиме якісній, прозорій та швидкій відбудові України, а також надасть можливість міжнародним партнерам, які долучаться до фінансування відбудови країни після війни, моніторити якість виконання робіт.