До якого контролюючого органу в період дії воєнного стану СГ, який перебуває на обліку на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації/зоні проведення бойових дій подає реєстраційну заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ та запит для отримання витягу з реєстру платників ПДВ?
Порядок реєстрації платників ПДВ, порядок надання витягів з реєстру платників ПДВ регулюються ст. 183 ПКУ та регламентуються розділами V та VII Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1130 (далі – Положення № 1130).
Для реєстрації платником ПДВ особа повинна перебувати на обліку в контролюючому органі за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків і зборів, визначеним відповідно до п. 63.10 ПКУ (крім договорів про спільну діяльність та договорів управління майном).
Будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника ПДВ, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ (п. 183.1 ПКУ, п. 3.5 розд. ІІІ Положення № 1130).
Заява подається до контролюючого органу засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» (п. 183.7 ПКУ).
У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника ПДВ контролюючий орган зобов’язаний протягом трьох робочих днів після надходження реєстраційної заяви внести до реєстру платників ПДВ запис про реєстрацію такої особи як платника ПДВ (п. 183.9 ПКУ).
Пунктом 183.11 ПКУ встановлено, що за запитом платника ПДВ контролюючий орган надає безоплатно та безумовно протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, витяг з реєстру платників ПДВ.
Запит про отримання витягу з реєстру платників ПДВ за формою № 1-ЗВР подається особисто платником ПДВ або відповідальною особою платника податків – юридичної особи чи будь-якою особою за наявності належним чином оформленої довіреності від платника податків або надсилається поштою до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків (п. 7.4 розд. VІІ Положення № 1130).
Платники ПДВ можуть подати запит засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
В умовах дії правового режиму воєнного стану територіальні органи ДПС, що розташовані на територіях тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації/в зоні проведення бойових дій, не можуть здійснювати свої повноваження, визначені ПКУ, в тому числі повноваження щодо реєстрації/перереєстрації платників ПДВ.
З метою забезпечення безперебійної роботи територіальних органів ДПС, які не можуть здійснювати повноваження у період воєнного стану в Україні, їхні повноваження закріплені за іншими територіальними органами.
Виходячи із зазначеного, суб’єкт господарювання, який перебуває на обліку на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації/в зоні проведення бойових дій, з метою реєстрації/перереєстрації як платника ПДВ та отримання витягу з реєстру платників ПДВ подає реєстраційну заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ та запит про отримання витягу з реєстру платників ПДВ за формою № 1-ЗВР засобами електронного зв’язку в електронній формі до контролюючого органу, в якому він перебуває на обліку.
Розглядатиме заяву та запит територіальний орган ДПС, за яким закріплено виконання повноважень щодо реєстрації/перереєстрації платників ПДВ територіального органу ДПС, який не може здійснювати свої повноваження.