Мінрозвитку готує комплексну програму підтримки ВПО, яка включатиме три основні складові: житло, працевлаштування та соціальні послуги

Минулого тижня перші родини ВПО почали отримувати житлові сертифікати, коштом яких вони можуть придбати нове житло на заміну втраченому внаслідок збройної агресії рф.

Віце-прем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад і територій України взяв участь в ефірі телемарафону “Єдині Новини”, де розповів про перші результати роботи компенсацій для внутрішньо переміщених осіб у рамках програми єВідновлення.

“Минулого тижня на рахунки Міністерства надійшли перші 4,3 мільярда гривень для подальшої оплати житлових сертифікатів. За результатами тижня роботи компенсацій – перші 50 сімей реалізували сертифікати, придбали нове житло. Ще 2,5 тисячі – подали заявки на бронювання коштів, і зараз відбувається технічна частина, після якої люди зможуть оперативно придбати нові квартири або будинки.

Ми робимо все, щоб українці могли жити вдома комфортно та гідно. Тому будемо продовжувати розширювати можливості для тих, хто цього потребує, аби ця візія ставала реальністю”, – зазначив Міністр.

Він наголосив, що скористатися програмою можуть українці зі статусом ВПО, які втратили свою єдину нерухомість. Послуга доступна для знищеного житла на підконтрольній території або в зоні активних бойових дій.

Олексій Кулеба підкреслив, що за два роки держава виплатила українцям 18 мільярдів гривень у рамках компенсацій за пошкоджене та знищене житло. Завдяки цьому понад 90 тисяч українських родин змогли відремонтувати, відбудувати чи купити нові оселі. У 2025 році на програму єВідновлення в Державному бюджеті передбачено 1 мільярд гривень на компенсації за пошкоджене житло, а за знищене – 3 мільярди гривень.

Міністр також підкреслив, що у контексті своїх нових повноважень Міністерство розвитку громад і територій, за дорученням Президента України Володимира Зеленського, готує комплексну програму підтримки внутрішньо переміщених осіб. Вона включатиме комплексний пакет послуг для людей – житло, робота та навчання, медичні послуги тощо.

Також паралельно ведеться робота над створенням єдиної системи цифрових сервісів для ВПО, яка забезпечить соціальну підтримку та полегшить інтеграцію в нові громади.

Ще одна ініціатива Міністерства – проєкт щодо розбудови муніципального житла для ВПО за підтримки Європейського інвестиційного банку. На першому етапі на реалізацію проєкту буде спрямовано 400 мільйонів євро.

Окремо Олексій Кулеба зауважив, що Міністерство постійно разом з донорами шукає додаткові джерела фінансування програм компенсацій, або продовження підтримки існуючих.