Для отримання грантів від держави за програмою «Переробка» виробники безпілотних літальних апаратів мають скористатися тими ж стандартними для всіх учасників програми механізмами подання заявок. А от умови участі в ній для підприємств, що виробляють БпЛА, будуть пільговими. Про це розповіла заступник Міністра економіки України Надія Бігун.
«Одразу після ухвалення Урядом відповідного рішення Міністерство економіки отримало багато запитів від виробників дронів щодо участі в програмі. Частина запитів стосувалася умов та механізмів програми.
Хочу зазначити, що процедура подання та ухвалення заявок в цьому випадку не відрізняється від процедури, передбаченої для інших виробників. Щодо умов, то для виробників БпЛА є відмінності. По-перше, такі виробники, незалежно від регіону, де вони розташовані зможуть отримати грант в розмірі до 80% вартості проєкту. До цього подібні пільгові умови мали лише підприємства, що працюють в прифронтових регіонах. По-друге, виробники дронів можуть включати, як власний внесок у вартість проєкту поповнення обігових коштів», – зазначила Надія Бігун.
Як підкреслила заступник Міністра, грантові програми, які реалізує держава, є складовою економічної політики «Зроблено в Україні». Міністерство економіки й надалі працюватиме над їх удосконаленням та розширенням з метою якомога більше сприяти розвитку вітчизняного виробництва.
Які виробники дронів можуть отримати пільговий грант від держави за програмою «Переробка»?
- Фізичні та юридичні особи, що проводять господарську діяльність з виробництва повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устаткування та здійснюють виробництво БпЛА, або ї частин (за КВЕД 30.30).
Під які проєкти надається грант?
- На створення нових або збільшення потужностей наявних підприємств з виробництва повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устаткування.
- На придбання основних засобів виробництва, які не підлягають відчуженню, доставлення та введення їх в експлуатацію.
Як подати заявку на отримання гранту?
- Особисто на порталі Дія за встановленою формою. До заявки додається бізнес-план проєкту, на який передбачається спрямувати грантові кошти.
Якого розміру грант може надати держава для виробників БпЛА?
- До 8 млн грн (на обладнання) але не більше 80% від вартості проєкту.
Які обов’язкові умови має виконати отримувач після отримування гранту?
- Використати грант за призначенням протягом року.
- Створити нові робочі місця. Кількість місць залежить від суми гранту. Наприклад, не менше 25 місць (з них третина – у перші пів року, решта – протягом року) має бути створено отримувачем гранту в розмірі від 6,4 до 8 млн.
- Сплатити протягом 3 років з дня отримання гранту податків, зборів (обов’язкових платежів), ЄСВ до зведеного бюджету України у розмірі отриманого гранту.
Нагадаємо, урядовий проєкт єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває.