Заповнюємо додаток 2 до ПДВ-декларації

Який порядок заповнення таблиці 1.1 додатка 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду» до податкової декларації з ПДВ?

Тимчасово, на період дії режиму експортного забезпечення, запровадженого Кабінетом Міністрів України відповідно до ст. 192 Закону України від 16 квітня 1991 року № 959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність», оподаткування ПДВ операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, здійснюється з урахуванням особливостей, визначених п. 97 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Відповідно до абзацу другого п.п. 97.5 п. 97 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ у разі виникнення від’ємного значення суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ПКУ, за рахунок коригування податкових зобов’язань на підставі п.п. «в» п.п. 97.4 п. 97 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ така сума підлягає бюджетному відшкодуванню відповідно до п.п. «б» п. 200.4 ст. 200 розд. V ПКУ.

При цьому зазначаємо, що п.п. 97.5 п. 97 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ дає право платникам податків заявляти до бюджетного відшкодування від’ємне значення суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ПКУ, яка виникла за рахунок коригування податкових зобов’язань на підставі п.п. «в» п.п. 97.4 п. 97 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, однак не обмежує платників податків у праві самостійно визначати напрям використання від’ємного значення відповідно до п. 200.4 ПКУ.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджений наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21 (далі – Порядок № 21).

У складі податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) подаються передбачені Порядком № 21 додатки (п. 9 розд. ІІІ Порядку № 21).

Додатки додаються до декларацій за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках (п. 11 розд. ІІІ Порядку № 21).

При заповненні рядків 19, 20.1, 20.2 та 21 декларації обов’язковим є подання до неї Додатка 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» (далі – додаток 2) (підпункти 2, 4 та 5 п. 5 розд. V Порядку № 21).

Додаток 2 містить 4 таблиці. У таблиці 1.1 додатка 2 розшифровується вся сума податку, задекларована до бюджетного відшкодування, яка виникла за рахунок коригування податкових зобов’язань за операцією з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів та заповнюється у разі декларування такої суми до бюджетного відшкодування у графі 9 таблиці 1 додатка 2.

У разі декларування у графі 9 таблиці 1 додатка 2 суми від’ємного значення, яка сформована за рахунок коригування податкових зобов’язань на підставі п.п. «в» п.п. 97.4 п. 97 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ (умовний індивідуальний податковий номер «300000000000»), обов’язковій розшифровці у таблиці 1.1 додатка 2 підлягає сума податку, яка фактично сплачена постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України за операціями з придбання та яку враховано у зменшення податкових зобов’язань, визначених на підставі п.п. «б» п.п. 97.2 п. 97 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

При цьому:

► у графі 2, залежно від причини формування від’ємного значення, вказується індивідуальний податковий номер (далі – ІПН) постачальника або умовний ІПН «300000000000» (у разі сплати до Державного бюджету України сум ПДВ, які було задекларовано у рядку 18 декларації у відповідному періоді та фактично сплачено);

► у графах 3 та 4 зазначається звітний (податковий) період у якому податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних було включено до податкового кредиту;

► у графах 5 та 6 зазначається звітний (податковий) період у якому суми податкового кредита від постачальника, ІПН якого відображено у графі 2, було враховано в рахунок погашення податкових зобов’язань або сума ПДВ фактично сплачена до Державного бюджету України (у разі декларування сум ПДВ до сплати в рядку 18 декларації у відповідному періоді);

► у графі 7 зазначається сума ПДВ, яка була фактично сплачена у попередньому та звітному податкових періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України. Значення рядка «Усього» графи 7 повинно дорівнювати сумі значень рядків графи 9 таблиці 1 додатка 2, в яких у графі 4 зазначено умовний ІПН «300000000000».