Юридичні зміни в профспілці: порядок та нюанси

Якщо ви є членом профспілки або представляєте її, і вам потрібно внести зміни до інформації про профспілку, ця стаття допоможе вам зрозуміти, як це зробити.

Діяльність профспілок в Україні регулюється кількома законами, зокрема Законом України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” та Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”. Ці закони встановлюють правила реєстрації змін до відомостей про профспілки.

Підставою для отримання адміністративної послуги є звернення уповноваженого представника юридичної особи.

Перелік документів, що подаються заявником для реєстрації змін до відомостей про профспілки:

1. Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування (форма № 4). Форма заяви, затверджена наказом Мін’юсту № 3268/5 від 18 листопада 2016 року (в редакції наказу Мін’юсту № 2469/5 від 04.07.2023).

2. Примірник оригіналу (або нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру, крім внесення змін до інформації про місцезнаходження та про здійснення зв’язку з юридичною особою.

Зазначимо, що відповідно до вимог частини 1 статті 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, щодо змін до відомостей про юридичну особу, наявних в Єдиному державному реєстрі, викладається у письмовій формі, прошивається, пронумерується та підписується головою та секретарем загальних зборів. Справжність підписів на такому рішенні нотаріально засвідчується.

3. Відомості про керівні органи громадського формування (прізвище, ім’я та по батькові, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку), – у разі внесення змін до складу керівних органів.

4. Установчий документ в новій редакції – у разі внесення змін, що містяться в ньому.

Установчий документ викладається у письмовій формі, прошивається, пронумерується та підписується учасниками, уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами).

Адміністративний збір за державну реєстрацію змін до відомостей про професійні спілки, їх організації або об’єднання не справляється.

Якщо документи подаються особисто, заявник пред’являє документ, що відповідно до закону посвідчує особу.

У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що підтверджує його повноваження (крім випадку, коли відомості про повноваження цього представника містяться в ЄДР).

Для цілей проведення реєстраційних дій документом, що засвідчує повноваження представника, може бути:

1) нотаріально посвідчена довіреність;

2) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про призначення (обрання) керівника (у разі державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР, у зв’язку з призначенням (обранням) керівника, за умови подання відповідної заяви особисто таким керівником).

Державна реєстрація проводиться за відсутності підстав для відмови у державній реєстрації не пізніше 15 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації.

Строк розгляду документів може бути продовжений суб’єктом державної реєстрації за необхідності, але не більше ніж на 15 робочих днів.