Які документи потрібно подати для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю пальним

Відповідно до Закону України від 19.12.1995 № 481/95-BP “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального”, суб’єкти господарювання мають отримувати ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

Для отримання ліцензії СГ подають до контролюючого органу за місцем торгівлі Заяву щодо видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце (територію), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для роздрібної торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування (далі – місце роздрібної торгівлі пальним) та такі документи:

1. Заява (довільної форми).

2. Документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію (копія платіжного доручення з відміткою банку про сплату, інший документ або інформація (реквізити платежу) про внесення плати за ліцензію у будь-якій формі).

3. Завірені заявником копії документів, що підтверджують право власності/ право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт роздрібної торгівлі пальним, чинні на дату подання заяви або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

4. Завірена заявником копія акту вводу в експлуатацію об’єкта або акту готовності об’єкта до експлуатації, або сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або завірені заявником копії інших документів, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці роздрібної торгівлі пальним, необхідних для роздрібної торгівлі пальним;

5. Завірена заявником копія дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

У заяві зазначаються вид господарської діяльності, на провадження якого СГ має намір одержати ліцензію, адреса місця торгівлі, перелік РРО/ПРРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), фіскальні номери програмних РРО, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в контролюючих органах.

Якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об’єкта.

Заява подається до контролюючого органу за місцем торгівлі СГ в один із способів:

– безпосередньо до контролюючого органу;

– поштою (рекомендованим листом);

– засобами інформаційно-комунікаційної системи “Електронний кабінет”, вхід до якої здійснюється за адресою: cabinet.tax.gov.ua (розділ “Листування з ДПС”).

Копії документів, зазначених у пунктах 3 – 5 переліку документів, не подаються в разі наявності їх у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії.

Річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним становить 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

Плата за ліцензії справляється щорічно і зараховується до місцевого бюджету за місцем здійснення діяльності.

Інформацію про розрахункові рахунки для внесення плати (код бюджетної класифікації 22013300) розміщено:

-у місцях прийому суб’єктів звернень контролюючими органами;

-на вебпорталі ДПС у розділі “Бюджетні рахунки”.

Ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним, або відмова у її наданні ( у разі відсутності документів, необхідних для отримання ліцензії) надаються протягом 20 календарних днів з дня надходження документів заявнику або уповноваженому представнику заявника (керівнику чи іншій особі за довіреністю) при пред’явленні ним документа, що посвідчує особу, в місці прийому суб’єктів звернень, зазначеному в заяві.

Якщо в заяві не зазначено бажане місце отримання ліцензії, – видається в місці прийому суб’єктів звернень, у якому подано заяву.