Відмовилися від ідентифікаційного коду? Перевірте, чи проставлена у паспорті відмітка і чи внесено Ваші дані до окремого реєстру?
Ідентифікаційний код (реєстраційний номер облікової картки платника податків, або РНОКПП) – один з основних особистих документів громадянина України. Він супроводжує людину в багатьох сферах діяльності. До прикладу, ідентифікаційний код потрібен під час працевлаштування, укладання угоди купівлі/продажу майна, отримання кредиту, сплати податків, для оформлення пенсії, житлової субсидії чи пільги тощо.
При цьому Податковий кодекс передбачає право громадян відмовитися від ідентифікаційного коду з релігійних переконань (пункт 63.6 стаття 63 Кодексу).
Фізичні особи, які звернулися до податкового органу з відповідною заявою і відмовилися від реєстраційного номера, обліковуються в окремому реєстрі Державного реєстру за серією (за наявності) та номером паспорта.
Підтверджуючим документом про те, що особа відмовилася від РНОКПП, є спеціальна відмітка:
▪️відмітку «Має право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта» вносить до паспорта громадянина України у формі книжечки орган податкової служби;
▪️відмітку «Відмова» у відповідному полі паспорта громадянина України у формі ID-картки проставляє орган міграційної служби.
У разі потреби замість копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру громадянину, який відмовився від нього, необхідно подавати копію сторінки паспорта з відповідною відміткою або ж копію зворотної сторінки ID-картки.
Проте в ході верифікації державних виплат встановлено, що мають місце випадки, коли у паспорті особи наявна відмітка про відмову від РНОКПП, але на обліку в окремому реєстрі Державного реєстру така особа не перебуває. Невідповідність даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах тощо можуть викликати складнощі при обробці персональних даних громадян. Як наслідок, наприклад субсидіантам та пільговикам можуть призупинити виплати або ж переглянути право на їх отримання чи розмір.
У зв’язку з цим Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області закликає громадян, які відмовилися від РНОКПП, перевірити свої документи на наявність відмітки в паспорті і реєстрації в окремому реєстрі. Адже неточні/неповні дані можуть створить зайві клопоти, пов’язані з оформленням державних допомог.