Відновлено роботу трьох ключових реєстрів

Що працює вже зараз:

♦ Єдиний реєстр довіреностей

♦ Спадковий реєстр

♦ Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів.

Нотаріуси відновили можливість здійснювати реєстрацію довіреностей, заповітів та спадкових справ. Також проводити перевірку спеціальних бланків нотаріальних документів.

Що з попередніми діями?

Усі нотаріальні дії, здійснені під час недоступності реєстрів, будуть внесені в систему протягом 5 робочих днів.

Єдиний реєстр довіреностей.

Реєстр довіреностей – це електронна база даних, що містить інформацію про довіреності (у тому числі їх дублікати), а також відомості про припинення їх дії.

Доступ до Єдиного реєстру мають Реєстратори єдиного реєстру – державні нотаріальні контори, державні нотаріальні архіви, приватні нотаріуси, дипломатичні представництва та консульські установи України, що мають доступ до Єдиного реєстру через інформаційну мережу Міністерства юстиції України, вносять записи до Єдиного реєстру про посвідчені довіреності (у тому числі їх дублікати), про припинення дії довіреностей, перевіряють дійсність довіреностей (їх дублікатів) за даними Єдиного реєстру та видають витяги з Єдиного реєстру.

Обов’язковій реєстрації у Єдиному реєстрі підлягають довіреності (у тому числі їх дублікати), посвідчені в нотаріальному порядку, довіреності, прирівнювані до нотаріально посвідчених, та довіреності, посвідчені особами, які в умовах воєнного стану відповідно до законодавства мають право їх посвідчувати, а також відомості про припинення їх дії.

Спадковий реєстр

Спадковий реєстр – електронна база даних, яка містить відомості про заповіти, спадкові договори, спадкові справи та видані свідоцтва про право на спадщину.

Наказом Мін’юсту від 07.07.2011 р. № 1810/5 затверджено Положення про Спадковий реєстр, який установлює порядок ведення й користування Спадковим реєстром, внесення до нього відомостей про заповіти та спадкові договори, посвідчені в Україні, а за бажанням заповідача – посвідчені (складені та/або прийняті на зберігання) і зареєстровані в іноземних державах згідно з Конвенцією про запровадження системи реєстрації заповітів, про заведені спадкові справи та видані свідоцтва про право на спадщину, а також надання інформації з нього.
Реєстраторами Спадкового реєстру є державні нотаріальні контори, державні нотаріальні архіви, приватні нотаріуси, що мають доступ до Спадкового реєстру через інформаційну мережу Мін’юсту щодо посвідчених заповітів, спадкових договорів, а також змін до них, скасування заповітів та розірвання спадкових договорів, заведених спадкових справ, а також змін до них, та виданих свідоцтв про право на спадщину.

Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів

Єдиний реєстр нотаріальних бланків – це реєстр в якому можливо перевірити справжність нотаріального бланка на якому складено документ засвідчений нотаріусом.

Перевірка нотаріальних бланків дає змогу встановити дійсність та справжність бланка на якому складено документ засвідчений нотаріусом. Така перевірка допомагає встановити підроблені документи.

На нотаріальних бланках викладаються документи, які посвідчують нотаріуси. Наприклад: довіреність (доручення), договір купівлі – продажу, договір дарування, кредитний договір, договір іпотеки, договір позики, заяви тощо.

Нагадуємо, контактна інформація державних нотаріальних контор Івано-Франківської, Закарпатської, Волинської, Тернопільської, Львівської, Рівненської, Чернівецької областей Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції доступна за посиланням.

Перелік приватних нотаріусів Івано-Франківської, Закарпатської, Волинської, Тернопільської, Львівської, Рівненської, Чернівецької областей Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції доступний за посиланням.