В Україні запрацював Реєстр спецдозволів на користування надрами

Відтепер спеціальний дозвіл на користування надрами надається у формі витягу з Реєстру в електронній формі.

Відповідно до вимог положень Кодексу України про надра, постанови Кабінет Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру спеціальних дозволів на користування надрами» від 30 червня 2023 р. № 659 Державна служба геології та надр України впровадила Державний реєстр спеціальних дозволів на користування надрами. Реєстр є складовою частиною Єдиною державної електронної геоінформаційної системи користування надрами. ДНВП «Геоінформ України» визначений адміністратором Реєстру. Доступ до системи здійснюється через Державний геологічний портал.

«З 1 квітня розпочалася промислова експлуатація Державного реєстру спеціальних дозволів на користування надрами. Сервіс передбачає облік відомостей щодо спеціальних дозволів на користування надрами, – інформує Голова Держгеонадр Олег Гоцинець. – Ми планомірно працюємо над урядовою ініціативою діджиталізувати галузь. Зараз готуються до впровадження держреєстри артезіанських та нафтових і газових свердловин».

До Державного реєстру спеціальних дозволів на користування надрами вноситься інформація про об’єкт Реєстру з урахуванням вимог Кодексу України про надра та Закону України «Про нафту і газ». У Реєстрі містяться відомості про дату, строк дії й підставу видачі спеціального дозволу на користування надрами, продовження строку та внесення до нього змін, вид і мету користування надрами, відомості про ділянку надр, джерело фінансування робіт, які планує виконати надрокористувач під час користування надрами (державні або недержавні кошти), особливі умови, відомості про власника та про погодження надання дозволу, дані угоди про умови користування надрами або угоди про розподіл продукції та інше.

Відтепер спеціальний дозвіл на користування надрами надається у формі витягу з Реєстру в електронній формі, що формується засобами електронного кабінету Єдиної геоінформаційної системи, електронного кабінету надрокористувача, а також електронних кабінетів Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема». Інформація, що міститься у витягу з Реєстру, є актуальною та достовірною на дату його формування.

Реєстр функціонує у цілодобовому режимі, крім випадків проведення профілактичних або технічних робіт. У разі виявлення користувачем Реєстру програмно-апаратної або методологічної помилки в роботі Реєстру він може повідомити адміністратора Реєстру для її усунення.

На час дії воєнного стану доступ до ресурсу тимчасово обмежений за винятком правоохоронних органів, органів державної влади та місцевого самоврядування.

Діджиталізація адміністративних сервісів у галузі користування надрами, зокрема оновлення роботи електронного кабінету надрокористувача з додатковим функціоналом, як-то доступ до державного реєстру спеціальних дозволів на користування надрами та можливістю отримання електронного спецдозволу, є виконанням індикаторів плану Ukraine Facility на 1 квартал 2025 року.

Нагадаємо, Держгеонадра винесли на інтерактивну мапу контури техногенних об’єктів видобувної галузі.