Платформа «Пульс», що збирає відгуки бізнесу про взаємодію з державою, перетнула позначку в 60 000 оцінок. Міністерство економіки презентує аналітику коментарів, сформовану на основі штучного інтелекту — це унікальний масив даних, який уже впливає на економічну політику держави.
З моменту запуску «Пульс» став зручним і швидким каналом зворотного зв’язку для підприємців з усіх регіонів України. Бізнес оцінює взаємодію з держорганами, повідомляє про бар’єри та пропонує рішення. Накопичені дані автоматично обробляються ШІ-модулем, що виділяє ключові теми та групує повідомлення для подальшого аналізу.
Станом на сьогодні:
- зібрано понад 60 000 оцінок від бізнесу;
- проаналізовано 7 500+ коментарів, з яких 17% містять конкретні пропозиції;
ТОП проблем
- Високий рівень податкового навантаження
- Непередбачувані дії держави та регуляторних органів
- Адміністративний тиск та бюрократія у відносинах з держорганами
- Непрогнозованість розвитку ситуації в Україні та на внутрішньому ринку
- Блокування податкових накладних
«Це більше, ніж просто цифра. Це 60 000 голосів, які сигналізують, де і що варто змінювати. Бізнес чітко формулює проблеми — і ми реагуємо. “Пульс” став реальним інструментом участі підприємців у формуванні економічної політики», — зазначив Олександр Циборт, заступник міністра економіки з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації і цифровізації.
До ШІ-аналітики вже мають доступ представники державних органів усіх рівнів — від центральних міністерств до обласних адміністрацій. Дані з «Пульсу» використовуються для покращення державних послуг і розробки реформ на основі реальних запитів бізнесу.
Серед найбільш згадуваних органів:
- Державна податкова служба України — 2 518 оцінок
- Міністерство фінансів — 833
- Правоохоронні органи – 265
- Міністерство економіки — 125
ТОП-5 регіонів за кількістю оцінок:
- м. Київ — 11 218
- Дніпропетровська обл. — 5 350
- Київська обл. — 4 725
- Львівська обл. — 3 973
- Харківська обл. — 3 944
Звіт також містить аналіз найчастіших слів у коментарях. Серед них — «податки», «війна», «малий бізнес», «корупція».
Зверніть увагу: Зібрані коментарі аналізуються за допомогою інструментів штучного інтелекту. Наразі це — рання альфа-версія аналітики, де ми лише навчаємо модель, вдосконалюємо промпти та структуруємо дані. Тому результати можуть містити похибки.