Щодо законодавчої ініціативи у сфері захисту довкілля

Упровадження нової моделі державного екологічного контролю, створення української системи торгівлі квотами на викиди парникових газів, виконання зобов’язань у сфері захисту довкілля для вступу України до ЄС. Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування продовжить у 2025 році реформи у сфері захисту довкілля.

Про це повідомив очільник комітету, народний депутат від «Слуги Народу» Олег Бондаренко.

За його словами, у планах роботи екологічного комітету на 2025 рік – низка законодавчих ініціатив, спрямованих на захист довкілля та виконання наших зобов’язань для вступу України до ЄС.

«Це, зокрема, розвиток сфери управління відходами, впровадження нової моделі державного екологічного контролю, законодавче врегулювання створення Смарагдової мережі та об’єктів природно-заповідного фонду, регулювання здійснення лісогосподарської діяльності, створення української системи торгівлі квотами на викиди парникових газів», – розповів Бондаренко.

Парламентар також нагадав про важливі законопроєкти у сфері захисту довкілля, ухвалені у 2024 році:

законопроєкт № 3855-IX про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення. Сприятиме, зокрема, зменшенню впливу промислових скидів та викидів на здоров’я громадян України, поступовому переходу на сучасні екологічно чисті зелені технології.

законопроєкт № 3991-IX про основні засади державної кліматичної політики. Спрямований на забезпечення низьковуглецевого та сталого розвитку України, досягнення кліматичної нейтральності України до 2050 року, виконання міжнародних зобов’язань у сфері зміни клімату.

законопроєкт № 6227 щодо оновлення Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року та регулювання деяких питань стосовно корисних копалин та компонентів стратегічного та критичного значення.

«Комітет разом з Міндовкілля продовжив у 2024 році реформи задля збереження навколишнього середовища, створення базису відновлення України, задля виконання євроінтеграційних зобов’язань країни, розвитку можливостей для залучення інвестицій у поєднанні зі зниженням впливу промисловості на довкілля», – підсумував Олег Бондаренко.