Що зміниться для ВПО у жовтні

У жовтні цього року найбільш вразливим категоріям внутрішньо переміщених осіб продовжать виплати на проживання без потреби подавати нові заяви. Це стосується ВПО, яким автоматично перепризначили допомогу у вересні і кому задовільнили заявку на продовження.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова парламентської ТСК з питань захисту прав ВПО та інших осіб Павло Фролов.

До таких вразливих категорій ВПО належать:

♦ пенсіонери, чия пенсія не перевищує 9 444 гривні;

♦ особи з інвалідністю I чи II групи, діти з інвалідністю до 18 років, а також тяжкохворі діти;

♦ діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 23 років, батьки-вихователі та прийомні батьки.

За словами парламентаря, також звернутися за допомогою мають право малозабезпечені особи та родини переселенців, у яких середньомісячний сукупний дохід на одну людину становить не більше 9 444 грн, але при цьому треба відповідати певним критеріям.

Якщо автоматичне продовження виплат не відбулося через технічні причини, переселенці можуть звернутися до ЦНАПу. Також можна звернутися до місцевих органів соціального захисту для вирішення питання.

Інші категорії ВПО можуть подати заяву на продовження або призначення допомоги. Це стосується таких груп:

  • родини з дітьми до 14 років, які мешкають у зонах бойових дій або в умовно безпечних регіонах, де діти не мають змоги відвідувати офлайн-заняття;
  • родини, де один із членів доглядає за особою з інвалідністю або тяжкохворою дитиною;
  • родини з трьома і більше дітьми віком до 18 років, які проживають разом з сім’єю і не перебувають в інтернатних закладах;
  • малолітні діти до 14 років, які прибули без супроводу батьків (за заявою особи з родинними зв’язками);
  • вагітні жінки з 30-го тижня вагітності.

Народний депутат нагадав, що головними критеріями для припинення виплат ВПО на проживання є фінансово-майновий стан, середньомісячний сукупний дохід сім’ї або окремої особи та у деяких випадках працездатний вік.

За його словами, станом на кінець вересня 1,2 млн ВПО отримували допомогу на проживання з 4,6 млн офіційно зареєстрованих.

«Парламентська ТСК докладатиме зусилля, аби кількість отримувачів допомоги не було зменшено у 2025 році», – наголосив Павло Фролов.