РРО, КОРО, ПРРО у разі закриття об’єкта оподаткування

Відповідно до норм наказів Мінфіну від 14.06.2016 р. № 547 «Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» та № 317 від 23.06.2020 р. «Про затвердження порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій» РРО, книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) та програмні РРО (далі – ПРРО) можуть застосовуватись тільки в тій господарській одиниці, щодо якої суб’єкт господарювання повідомив про такий об’єкт відповідно до вимог пункту 63.3 ПКУ (заява про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП).

У випадку, коли суб’єкт господарювання повідомив про такий об’єкт оподаткування як закритий або такий, що не експлуатується (в т.ч. в разі перепрофілювання), то до контролюючого органу подається заява про перереєстрацію РРО та/або КОРО на іншу господарську одиницю протягом 5 робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни, для уникнення примусового скасування реєстрації за рішенням контролюючого органу.

Зазначимо, що програмні РРО, у випадку закриття об’єкта оподаткування, скасовуються автоматично фіскальним сервером ДПС. Тому для запобігання скасування фіскального номера ПРРО радимо перереєструвати ПРРО на нову господарську одиницю до того, як повідомляти про закриття попередньої.