Нові форми податкових декларацій, що запроваджено з 2023 року:
► плата за землю (наказ Мінфіну від 18.02.2022 № 83) (далі – декларація з плати за землю);
► податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (наказ Мінфіну від 10.11.2022 № 371) (зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 05.12.2022 р. № 412) (далі – декларація з податку на майно);
► транспортний податок (наказ Мінфіну від 30.11.2022 р. № 401) (зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 20.12.2022 р. № 444) (далі – декларація з транспортного податку);
► збір за місця для паркування транспортних засобів (наказ Мінфіну від 30.11.2022 р. № 402) (зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 20.12.2022 р. № 445) (далі – декларація збору за місця для паркування);
► туристичний збір (наказ Мінфіну від 30.11.2022 № 403 (зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 20.12.2022 р. № 446) (далі – декларація з туристичного збору).
Запитання 1. До якого контролюючого органу якого подається податкова декларація – до контролюючого органу за місцем розташування об’єкта оподаткування, або до Головного управління ДПС у регіоні (заповнення ряд. 6 декларації з плати за землю, ряд. 4 декларації з податку на майно, ряд. 7 декларації з транспортного податку, ряд. 7 декларації з туристичного збору, ряд. 7 декларації збору за місця для паркування).
ДПС в межах заходів зі створення модулю з ведення обліку платежів на рівні головних управлінь ДПС в розрізі територіальних громад здійснює міграцію даних ІКП з рівня ДПІ на рівень головних управлінь ДПС.
Незалежно від цього податкові декларації з місцевих податків і зборів надаються до контролюючих органів за місцем розташування об’єктів оподаткування.
Запитання 2. Скільки податкових декларацій потрібно надавати, якщо у платника є кілька об’єктів оподаткування?
Якщо об’єкти оподаткування розташовані на території однієї територіальної громади, то до відповідного контролюючого органу подається одна декларація.
Якщо об’єкти оподаткування розташовані на території кількох територіальних громад, які обслуговуються одним контролюючим органом, то до відповідного контролюючого органу надаються декларації/додатки по кількості територіальних громад. Якщо форма декларації має додатки, то до контролюючого органу надається одна декларація та до неї додаються окремі додатки по кожній територіальній громаді.
Запитання 3. Який код території територіальної громади за місцезнаходженням об’єкта оподаткування має зазначатися (заповнення ряд. 7 декларації з плати за землю, заголовна частина додатку 1 та додатку 2 до декларації з податку на майно, ряд. 8 декларації з транспортного податку, ряд. 2 додатку до декларації з туристичного збору, ряд. 2 додатку до декларації збору за місця для паркування).
У деклараціях зазначається код територіальної громади як органу місцевого самоврядування. Звертаємо увагу, що населений пункт є адміністративно-територіальною одиницею і не є органом місцевого самоврядування (ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
У деклараціях зазначається код за КАТОТТГ території територіальної громади, повноваження якої розповсюджуються на адміністративно-територіальні одиниці, на території яких розташовано об’єкти оподаткування. Доводимо до відома, що КАТОТТГ – Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затверджений наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 листопада 2020 року № 290 (у редакції наказу Мінрегіону від 12 січня 2021 року № 3) (далі – Кодифікатор), який запроваджений у деклараціях на заміну Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) на виконання Указу Президента України від 29 квітня 2021 року № 180/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади».
Докладніше читайте за посиланням.