Реалізація права на доступ до інформації за інформаційним запитом

Запит на інформацію ­– це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Запити можуть подавати фізичні, юридичні особи та об’єднання громадян без статусу юридичної особи. Запитувачі мають рівні права на отримання публічної інформації. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Запит на інформацію має містити:

1) Ім’я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку, якщо такий є.

2) Загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо.

3) Підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Відповідь на запит надається у спосіб, обраний запитувачем, протягом 5 робочих днів з дня надходження запиту.

У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.

У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.

Інформація на запит надається безкоштовно. У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

Запити на публічну інформацію, розпорядником якої є Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса), можуть бути подані:

-на поштові адреси або особисто за адресами:

м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 21а;

м. Миколаїв, вул. 8- го Березня, 107;

м. Одеса, вул. Богдана Хмельницького, 34;

м. Херсон, вул. Потьомкінська, 42/14;

м. Запоріжжя, пр.Соборний, 173;

м. Кропивницький, вул. Театральна, 6/7;

– на електронні адреси: [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected];

-телефонним зв’язком:

(056) 767-97-32 – Дніпропетровська область;

(067) 68-48-993 – Запорізька область;

(0522) 35-66-50 – Кіровоградська область;

(0512) 47-62-37 – Миколаївська область;

(048) 705-18-21 – Одеська область;

(098) 98-16-512 – Херсонська область.

З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення відповідної форми запиту на отримання публічної інформації. Звертатеся будь-яким зручним для вас способом.