У Комітеті з питань економічного розвитку обговорено нові законопроекти щодо торгового захисту.
З метою адаптації законодавства України у сфері торговельного захисту до положень права ЄС та його модернізації з урахуванням сучасної міжнародної практики проведення торговельних розслідувань Міністерство економіки розробило нові законопроекти, які було представлено у Комітеті з питань економічного розвитку.
17 червня 2024 року Комітет провів робочу нараду, на якій, крім обговорення ефективності застосування інструментів торгового захисту в умовах воєнного стану, відбулося представлення внесених Урядом нових законопроектів, які спрямовані на:
► вдосконалення механізму проведення антидемпінгових, антисубсидиційних і захисних розслідувань та застосування відповідних заходів за результатами таких розслідувань;
► захист від демпінгового імпорту, метою якого є вдосконалення механізму проведення антидемпінгових розслідувань та застосування антидемпінгових заходів за результатами таких розслідувань з урахуванням міжнародної практики використання інструментів торговельного захисту (реєстр. № 11267),
► захист від субсидованого імпорту, метою якого є вдосконалення механізму проведення антисубсидиційних розслідувань та застосування компенсаційних заходів за результатами таких розслідувань з урахуванням міжнародної практики використання інструментів торговельного захисту (реєстр. № 11268),
► захисні заходи, метою якого є вдосконалення механізму проведення захисних розслідувань та застосування захисних заходів за результатами таких розслідувань з урахуванням міжнародної практики використання інструментів торговельного захисту (реєстр. № 11269).
Вищезазначені законопроекти спрямовані на вдосконалення механізму проведення антидемпінгових, антисубсидиційних і захисних розслідувань та застосування відповідних заходів за результатами таких розслідувань.
У ході обговорення вищеназваних законопроектів учасники наголосили на необхідності запровадження запропонованих законодавчих змін та озвучили низку пропозицій до проектів. Наразі ці проекти перебувають на розгляді у Комітеті з питань економічного розвитку, який визначено головним з їх опрацювання.
Усі надані за результатами обговорення пропозиції будуть вивчені у Комітеті метою напрацювання узгодженої позиції всіх стейкхолдерів.