Заповнення графи 15 Списків персонального військового обліку

На підприємство прийняли працівника з інвалідністю ІІІ групи. ВЛК він не проходив та отримав відтермінування від мобілізації. Що потрібно вказувати у додатку 5 до Порядку №1487 у графі 15 "Придатність до військової служби"?

Відповідно до пп. 33 Порядку №1487, персональний військовий облік в організаціях ведеться за списками персонального військового обліку. Списки персонального військового обліку заповнюють відповідно до Додатку 5 до Порядку №1487.

Заповнення графи 15 «Придатність до військової служби» залежить від того, до якої категорії належить працівник, а саме:

  • військовозобов’язаний офіцерського складу;
  • військовозобов’язаний рядового, сержантського та старшинського складу;
  • призовник.

Як зазначається в описі до Списків персонального військового обліку, графа 15 не заповнюється для офіцерів та призовників.

Для всіх інших в графі «Придатність до військової служби» слід заповнити висновок військово-лікарської комісії, графу та пункт відповідного наказу.

Якщо працівника було протягом відповідного календарного року виключено з персонального військового обліку, то робите відмітку «Виключено з обліку».

Такі працівники залишаються в Списках до кінця року, на який припала така подія.

Також, згідно з ст. 8 Закону про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, до службових даних військовозобов’язаного належить відомості про результати проходження медичного огляду (військово-лікарської експертизи).

Разом з тим, відповідно до додатку 31 до Порядку №1487, під час перевірки підприємств перевіряють:

1. наявність та стан ведення списків персонального військового обліку;

2. повнота, актуальність і достовірність облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів, внесених до зазначених списків;

3. стан дотримання встановлених строків внесення змін до списків персонального військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів щодо прізвища, власного імені та по батькові (за наявності), реквізитів паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон, задекларованого/зареєстрованого місця проживання, місця фактичного проживання, сімейного стану, освіти, місця роботи і посади та повідомлення районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів про такі зміни;

4. організація планування та здійснення звіряння облікових даних списків персонального військового обліку із записами у їх військово-облікових документах, (наявність та стан виконання відповідного графіка звіряння).

Отже, слід звернутися до працівника і з’ясувати, що конкретно зазначається в його документах, щодо медогляду (ВЛК) і заповнити Списки відповідно до вимог зазначених в Порядку №1487.