Як виправити, якщо неправильно розрахований коефіцієнт частки використання в неоподатковуваних операціях?
На початку 2024 р. був неправильно розрахований коефіцієнт ЧВ ПДВ. При складанні зведеної ПН (пп. 199.1 складається кожний місяць), замість 44,05% брали до кредиту 55,95%. Таким коефіцієнтом користувалися рік. Наприкінці 2024 р. при річному перерахунку ЧВ ПДВ знов допустили помилку в коефіцієнті та на підставі помилкових даних зробили РК до зведених ПН та подали декларацію. За січень 2025 р. зведена ПН (пп. 199.1) вже складалася з правильним коефіцієнтом (заповнили правильно додаток 5 до податкової декларації). Як виправити помилки 2024 року? Який алгоритм дій?
За роз'ясненнями податківців, Вам потрібно буде скласти РК від 31.12.2024 р. і подати уточнюючий.
Окремо додаємо роз’яснення
Платник податку складає розрахунок коригування до податкової накладної, до якої вже складався розрахунок коригування, з урахуванням показників попереднього розрахунку коригування.
У такому розрахунку коригування вказуються дата та номер податкової накладної, до якої вносяться зміни.
У клітинках номера податкової накладної, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.
У розділі Б табличної частини розрахунку коригування у випадку збільшення (зменшення) суми обягів постачання у першому рядку зазначаються зі знаком «-» (обнуляються) показники податкової накладної, яка коригується. При цьому у графі 1 вказується номер за порядком рядка такої податкової накладної, який коригується. Другим рядком зазначаються виправлені показники, при цьому у графі 1 вказується новий черговий порядковий номер рядка, якого не було у податковій накладній, що коригується.
У графі 2.1 розрахунку коригування у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку з таким коригуванням, зазначається код причини коригування 202 «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ».
Результати такого перерахунку (коригування сум податкових зобов’язань) відображаються у податковій декларації з ПДВ за останній податковий період року, якщо таке коригування проведено до граничного терміну подання декларації, або шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок до декларації за останній податковий період року.