Як провести інвентаризацію пального в баку автомобіля?

На підприємстві є службові автомобілі, заправка яких відбувається за кошт фірми. Як провести інвентаризацію в баку? Які документи повинен надати водій?

Під час інвентаризації пального застосовуйте Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затверджене наказом Мінфіну від 02.09.2014 р. №879 (далі - Положення №879). Воно містить загальні правила інвентаризації товарно-матеріальних цінностей. Та Інструкція про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затверджена спільним наказом Мінпалива, Мінекономіки, Мінтрансзв’язку, Держспоживстандарту від 20.05.2008 р.№281/171/578/155 (далі - Інструкція №281) - вона визначає спеціальні правила інвентаризації пального.

Для здійснення інвентаризації розпорядчим документом керівника підприємства створюються робочі постійні інвентаризаційні комісії, до складу яких залучаються особи, що мають досвід здійснення інвентаризації та установлюються терміни початку та завершення робіт з інвентаризації.

До початку інвентаризації бухгалтерія опрацьовує всі документи про надходження і списання ПММ, визначає залишки пального на день проведення інвентаризації. Водіям потрібно здати належним чином оформлені всі подорожні листи.

Вимірюють фактичні залишки пального в баку. Це можна зробити за допомогою мірної лінійки. Застосування мірної лінійки засноване на відомому способі вимірювання палива в баку транспортного засобу шляхом механічного введення в бак щупа до його дна та подальшого визначення рівня палива за довжиною сліду від палива на щупі.

Провести порівняння фактичних даних з даними бухгалтерського обліку.

Основними документами для оформлення результатів інвентаризації цінностей відповідно до п. 14 розділу II Положення №879 є:

1) інвентаризаційні описи (акти інвентаризації);

2) звіряльні відомості;

3) протокол інвентаризаційної комісії.

Також за результатами інвентаризації керівник видає наказ.